Ohlédnutí za KISKem

Reflexe studia na katedře informačních studií a knihovnictví (KISK) Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Web 3.0 a vzdělávání: V bodě zlomu?

O nastupující generaci Webu, blockchainu, decentralizaci a vlivu toho všeho na vzdělávání a vzdělávací instituce. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM12 Organizace znalostí.

Poznámky ke commons a platform designu

Shrnutí textů Davida Bolliera, Simona Cicera a Stiny Heikkilä. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.

Poznámky k teoriím změn

Shrnutí textů Lesley Partridge a Camerona Tonkinwise. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.

Poznámky k visioningu

Shrnutí textu Dana Locktona a Stuart Candy. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.

Poznámky k transition designu

Shrnutí textů Terry Irwin a Camerona Tonkinwise. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.

Poznámky k designovému myšlení a spekulaci

Shrnutí textu Natashy Iskander a rozhovorů s Markétou Dolejšovou a Nonhuman Nonsense. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.

Poznámky k designu obecně

Shrnutí textů Normana Pottera a Johana Redströma. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.

Sociologická kritika estetické axiologie Pierra Bourdieuho v literárním poli

Propojení literatury, kultury a sociologie, ale i filozofie a estetiky. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM07 Literatura, kultura a humanitní vědy.

T‑shaped vzdělávání jako klíč k uplatnění

O výchově studentů s rozhledem v institucionalizovaném vzdělávání. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM06 Učící se společnost.

Nepoznané nástroje pro online dobu

Aplikace, které oživí hybridní vzdělávání a týmovou spolupráci. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM06 Učící se společnost.

Kritické používání digitálních technologií: Na co se zaměřit u žáků

Podle Evropského rámce digitálních kompetencí pedagogů. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM06 Učící se společnost.

Šest podob profesního vzdělávání

Jak při práci vzdělat sebe, kolegy, zaměstnance. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM06 Učící se společnost.

Kdy se učit programovat (a kdy ne)

Programování se stalo nejžádanější technologickou kompetencí 21. století. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM06 Učící se společnost.

Proč už nestačí číst a psát

Většina sdělovaných informací se přenáší obrazem. Umíme číst a psát i obrazy? Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM06 Učící se společnost.

Výzkum uživatelské přístupnosti

Poznámky k pojetí uživatelské přístupnosti ve výzkumu informačního chování. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM10 Informační chování.

DesignOps: Aby designéři zase měli čas designovat

Jak delegovat operativu a znovu se věnovat designu. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM02 Design informačních služeb, rozhraní a interakcí.

Design systémy v governmentu

Několik výrazných a funkčních příkladů design systémů na úrovni veřejné správy. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM02 Design informačních služeb, rozhraní a interakcí.

Jak číst tweety

Aneb jak se na Twitteru vyhnout kognitivním zkreslením. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM03 Literatura, knihovní procesy a trh.

Co mě přivedlo na KISK

Začal jsem studovat magisterskou profilaci design informačních služeb na katedře informačních studií a knihovnictví (KISK) Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.