✅ Kompetence
Kriticky vnímat důsledky designového jednání a teze designových přístupů.
👥 Klíčová osoba
Mgr. Roman Sellner Novotný
🧠 Reflexe
Design v souvislostech zasazuje design do kritických společenských otázek a ukazuje zamýšlené i nezamýšlené důsledky jednání, které vychází z designového myšlení.
Kurz má příjemnou, neformální, přiléhavou podobu čtecího a diskuzního semináře + aplikačních skupin:
Konkrétní metody jsme se nejdříve učili sami a pak je učili ostatní.
Postupně jsme se věnovali třeba:
- transition designu,
- spekulativnímu designu,
- wicked problems,
- visioningu a mapování,
- (placebo) inovacím,
- teoriím změny,
- commons,
- platform designu,
- feministickému designu.
Díky za přínosné diskuze!
📝 Výstupy
Výstupy kurzu je šest krátkých článků — poznámek k literatuře:
- Poznámky k designu obecněShrnutí textů Normana Pottera a Johana Redströma. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.
- Poznámky k designovému myšlení a spekulaciShrnutí textu Natashy Iskander a rozhovorů s Markétou Dolejšovou a Nonhuman Nonsense. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.
- Poznámky k transition designuShrnutí textů Terry Irwin a Camerona Tonkinwise. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.
- Poznámky k visioninguShrnutí textu Dana Locktona a Stuart Candy. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.
- Poznámky k teoriím změnShrnutí textů Lesley Partridge a Camerona Tonkinwise. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.
- Poznámky ke commons a platform designuShrnutí textů Davida Bolliera, Simona Cicera a Stiny Heikkilä. Tento článek vznikl jako součást výstupu z kurzu ISKM69 Design v souvislostech.